Modüler Türk Hamamı : Atlas

Aynı hacimde dört temel işlev… 

Hafif ve güçlü çelik konstrüksiyon üzerine kullanılan kompozit panolar yalıtım, ısıtıcı ve doğal mermerden oluşur. Atlas tamamen duvarlarından ve göbek taşından ısıtılmaktadır.

Tamamen bilgisayar kontrollü olan Atlas, seçilen moda bağlı olarak ısısını, nemliliğini ve buhar miktarını kendi ayarlamaktadır. Size düşen giriş ekranında Hamam veya Buhar Odası fonksiyonlarından birini seçmektir.

Titiz Mermer’in Modüler Türk Hamamı çözümü Atlas, kompakt hacimler içerisine uygulanabilen, buna rağmen Geleneksel Türk Hamamı’nın tüm özelliklerini bünyesinde barındıran yeni bir bakış açısı.

Titiz Granit & Mermer - Modüler Türk Hamamı

Farklı Seçenekler…

Atlas, üç farklı dış ahşap kaplama ve üç farklı iç mermer kaplama seçeneğine sahiptir. Bunlar dışında istenilen her türlü özel üretim gerçekleştirilebilmektedir.

İç Mermer Kaplamaları

Modüler Türk Hamamı - Asya Beyazı
Modüler Türk Hamamı - Marmara
Modüler Türk Hamamı - Ekvator

Dış Ahşap Kaplamaları

Modüler Türk Hamamı - Bambu
Modüler Türk Hamamı - Noche
Modüler Türk Hamamı - Abanoz
Modüler Türk Hamamı - Dış Yüzey ve Dokunmatik Ekran

Dış Yüzeyler

Atlas’ın dış yüzeyinde kullanılan ısıya dayanıklı malzeme yine ısıya ve neme dayanıklı cila ile kaplanmıştır. Isıtıcı panolarla arasında bulunan yalıtım elemanları sayesinde ısınmaz. Mekana uyacak ve ona değer katacak üç farklı dış yüzey seçeneği bulunmaktadır.

Dokunmatik LCD

Atlas tamamen bilgisayar kontrollüdür. Tüm fonksiyonlar ve multimedia donanımı lcd dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilir. Elektrik ve elektronik sistemi bilgisayar müdahalesi olmadan da sistemi çalıştırabilecek ve güvenli tutacak işletim ve güvenlik ekipmanlarına sahiptir.

Kurna

Pano el işçiliğiyle klasik Türk Hamamı standartlarında üretilir. Üzerinde kullanılan çini yine el işçiliğiyle özel olarak Atlas’lar için üretilir ve sanatsal bir değer taşır. Geleneksel örneklerin modern teknikler ile yorumlanmış hali olan musluklar, tarihsel bir dokuyu modern batarya özellikleri ile sunmayı başarıyor.

Pano

Kurna, üstün nitelikli tek parça mermerden oyularak el işçiliği ile üretilir. Geleneksel Türk Hamamı’nda kullanılan örnekleri ile aynı yapı ve büyüklüktedir.

Modüler Türk Hamamı - Pano ve Kurna
Modüler Türk Hamamı - Çelik Konstrüksüyon

Çelik Konstrüksüyon

Tüm ünite paslanmaz çelik çok güçlü bir şasi üzerine inşa edilmiştir. Kendinden ısıtıcılı paneller bu sisteme etkin ve hızlı bir şekilde yerleştirilebilmektedir. Ayarlanabilir zemin elemanları terazisi bozuk yüzeylerde bile maksimum denge sağlar.

Modüler Türk Hamamı - Buhar Jeneratörü

Buhar Jeneratörü

Atlas buhar jeneratörü hızlı, yoğun bir buhar çıkışı için özel olarak geliştirilmiştir. Tamamen otomatik çalışan sistem bir buhar nozzle’ı ile iç mekana buhar sağlar.

Modüler Türk Hamamı - Dış Yüzey ve Dokunmatik Ekran

Kubbe

Kubbe monoblok yapıda ısıya ve neme dayanıklı kompozit malzemeler kullanılarak üretilmiştir. İç çeperinde bulunan ışık Terapisi bölümü Atlas’ın genel Işık Terapi Sistemi’ne bağlıdır.

Modüler Türk Hamamı - Kapı

Kapı

Securit Cam kullanılarak üretilmiş kapı, çok güçlü ve uzun ömürlü özel yapım menteşeler ile yerinde tutulmaktadır. 

Modüler Türk Hamamı - Isıtıcı Paneller

Isıtıcı Paneller

Atlas’ta kullanılan mermer duvar panelleri özel bir yöntemle inceltilmiş, ısıtma sistemini kendi üzerinde barındıran ve hızla monte edilebilen bir yapıya sahiptir. Isıtıcı sistemin tüm panele eşit yayılmış olması homojen bir ısıtma sağlar. Tüm sistem dünya normlarındadır ve bakım gerektirmeyecek şekilde üretilmiştir.

Modüler Türk Hamamı - Işık Terapi Sistemi

Işık Terapi Sistemi

Işık terapi sistemi ışık değişimleri ile dinlendirici ve tazeleyici bir etki yaratır.